Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Jdi na obsah Jdi na menu

Okolí

Kunčice

Volný čas v Kunčicích je možné využít  jak turistikou (v letních měsících - sběr hub, borůvek), výlety na koních), které si lze zde půjčit,  tak i využít cyklotras, kterých je v okolí spousta.

V obci jsou dvě restaurační zařízení s možností stravování.

Obchod je ve Starém Městě vzdálen 2 km.

Skiareál v Kunčicích s webovou kamerou: http://www.skikuncice.cz

Kompletní info o okolí: http://www.staremesto.info

mapa-2015-rozcest.jpg


Kunčická hora

Nezalesněný vrchol (943 m.n.m.) nedaleko obce Kunčice v oblasti Staroměstska. Z vrcholu hory jsou zajímavé výhledy, především na oblast hlavního hřebene Hrubého Jeseníku s Pradědem a na masív Králického Sněžníku.


Staré Město pod Sněžníkem 

Staré Město pod Sněžníkem se svým okolím je hodnoceno jako nejvhodnější oblast pro rekreaci v ještě zachovalých horských podmínkách - oblast Králického Sněžníku a Rychlebských hor.
Zachoval se zde pozdně renesanční kostel sv. Anny z roku 1618. K dalším významným stavbám patří raně barokní radnice z roku 1680, upravená do nynější podoby roku 1895. Na náměstí lze shlédnou krásné empírové měšťanské domy.
Bezpočet rozsáhlých volných svahů, cesty hlubokými lesy, pěkné přírodní scenérie, úchvatné panoráma hor, vyhlídkové skály a údolní stezky zvou k návštěvě i pohybu milovníky přírody. Svou ideální polohou a malebnou krásou je Staré Město přímo předurčeno k tomu, aby otevíralo tisícům rekreantů vstup do zdejších krásných hor a lesů. V létě je možné vedle pěší turistiky a cykloturistiky se věnovat i turistice na koních, ke sportovnímu vyžití se kromě toho nabízí tenisové kurty a fotbalové hřiště. Na své si přijdou i příznivci rybaření a myslivosti. Nejatraktivnější je však výstup na Králický Sněžník. Milovníci zimních sportů mají k dispozici nepřeberné množství běžeckých tras různé náročnosti, příznivcům sjezdového lyžování nabízí v obci a okolí služby 15 lyžařských vleků.
Turisté a návštěvníci Starého Města mají možnost seznámit se s jeho historií v muzejní expozici, která přibližuje dějiny, kulturu a přírodu Staroměstska. Expozice je umístěná v přízemí radnice vedle turistického informačního centra.

  • Staré město pod Sněžníkem - oficiální stránky: http://www.staremesto.info

  • Turistické informační centrum - náměstí Osvobození 166, 788 32 Staré Město pod Sněžníkem, tel.: 583 239 134, e-mail: tic.staremesto@tiscali.cz

  • Kulturní zařízení - informace o kulturní, sportovní činnosti ve městě, Web: http://www.staremesto-kultura.cz/

  • Lyžařský vlek McGregor - přímo ve Starém Městě je vlek s upravovanou sjezdovkou dlouhou 400 m a s umělým osvětlením. Krásný výhled na masiv Jeseníků a Kralického Sněžníku, upravený lyžařský terén vhodný i pro snowboard, lyžování vhodné pro rodinnou rekreaci

02-dsc_0096.jpg


Stříbrnice

Horská ves Stříbnice je poslední dostupnou obcí pod Kralickým Sněžníkem.
Poprvé byla připomínaná roku 1325. V minulosti byla známá dolováním stříbra a rýžováním zlata.
Stříbrnice jsou výchozím místem pro pěší turistiku a cykloturistiku. V zimě tady jsou ideální podmínky pro vyznavače zimních sportů.


Lyžařský areál Stříbrnice–Návrší

Lyžařské svahy jsou na úbočích pohoří Kralický Sněžník. Jsou tady 4 vleky ve dvou částech areálu. Celková délka sjezdovek je 1 100 m, celkové převýšení dosahuje 220 m. Areál je vhodný jak rodiny s malými dětmi, tak zkušenější lyžaře i vyznavače snowboardingu.


Králický Sněžník

Králický Sněžník je pohoří, jenž se rozprostírá mezi Jeseníky a Orlickými horami. Vrchol Sněžníku se nachází ve výšce 1 424 m. n. m.. Masiv Králického Sněžníku je označován jako "střecha Evropy", poněvadž jeden z jeho vrcholů - Klepý - tvoří hlavní evropské rozvodí, voda z jeho svahů je potoky a řekami odváděna do přítoků Černého, Severního a Baltského moře. Králický Sněžník je od roku 1990 národní přírodní rezervací.
Na jejím vrcholu se stýkají hranice Moravy, Slezska a Polska. Na polské straně hranice se nachází turistická chata Švýcárna z roku 1871. Až do roku 1973 na vrcholu stávala kamenná rozhledna z roku 1899. K zajímavostem na vrcholu hory patří nyní hraniční sloup a soška slůněte.

Z vrcholu je nádherný výhled na Orlické hory, Staroměstsko a Hrubý Jeseník. Za dobré viditelnosti lze spatřit i Olomouc, Krkonoše a Beskydy. Nedaleko vrcholu ve výšce 1350 m se nachází studánka, ze které pramení řeka Morava. Asi 500 m pod vrcholem se nachází kamenné moře, tzv. Vlaštovčí kameny.

severni-stezka-vede-pres-kralicky-sneznik.jpg


Chata Paprsek

Oblíbená turistická chata Paprsek se sice již nachází v Rychlebských horách, nicméně svou historií, polohou i turisticky zcela jednoznačně patří do okruhu Jesenických horských chat. Leží na hlavní, červeně značené hřebenové trase, vedoucí od Králického Sněžníku podél Česko-polské hranice přes Paprsek na Ramzovou a dále po hlavních hřebenech Hrubého Jeseníku.

 

Poslední fotografie

Kalendář


Mapa


Kontakt

ROUBENKA POD VLEKEM

Eva Hrabcová

Staré město - Kunčice č. 121

Příjezdová cesta lyžařského areálu Ski Kunčice

777549171

goldwarden@gmail.com